Zestawy głośnikowe T+A - Theorie + Anwendung

Firma T+A została założona w 1978 roku jako producent kolumn głośnikowych i już kilka lat później była jednym z największych graczy na rynku niemieckim. Obecnie w katalogu można znaleźć zestawy do wszystkich zastosowań - małe i duże, podłogowe i podstawkowe, pasywne i aktywne. Bez wzgledu na rozmiar pomieszczenia i wymagania systemowe, w bogatej ofercie T+A każdy może wybrać coś dla siebie.

CRITERION TCD 410 R

TCD 410 R to kompaktowa konstrukcja podstawkowa, która może być również montowana na regale. Jest to klasyczny projekt dwudrożny łączący wspaniałą równowagę tonalną i właściwości przestrzenne z niskimi tonami charakterystycznymi dla kolumn podłogowych. Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli TCD, obudowa jest bardzo solidna i wolna od rezonansów ponieważ składa się ze sztywnego układu wewnętrznych paneli. Zakres średnicy i niskich tonów pokrywa 17-cm głośnik z membraną wykonaną z materiału GREYCONE, dzięki czemu jednostka ta ma fenomenalną wydajność. Nowa kopułka z falowodem odtwarza zakres wysokich tonów. Te dwie konstrukcje idealnie harmonizują ze sobą, dając wysoką wierność odtwarzania materiału muzycznego. Terminale przygotowane do bi-wiringu i bi-ampingu, cewki o niskich zniekształceniach i precyzyjnie dostrojony bas-refleks to kluczowe składniki tego niewielkiego głośnika.

Dla zestawu TCD 410 R opracowano zupełnie nowy 17-cm głośnik nisko-średniotonowy, który oferuje wspaniałe właściwości dynamiczne w zakresie basu, jak również całkowicie nieskrępowany i otwarty charakter średnich częstotliwości. Jednostka ta posiada stożek GREYCONE, który składa się z wypełnionych powietrzem włókien drzewnych i suszonych cząsteczek grafitu. Tworzy to bardzo silny i dobrze tłumiony materiał, który eliminuje propagację dźwięku w strukturze pokrycia stożka. Aby uniknąć jakiejkolwiek formy rezonansu w niezwykle krytycznym obszarze średnich tonów, w membranie wykonano starannie wymierzone szczeliny, które są uszczelniane specjalnym klejem. Rozwiązanie to nie tylko usztywnia stożek, ale również zapobiega niechcianym wibracjom. Zoptymalizowany korektor fazy wykonano z aluminium, co zapewnia jednorodne charakterystyki promieniowania do 4000 Hz i wyżej. Niski profil zapewnia dobre tłumienie dźwięku i gwarantuje dokładne charakterystyki przejściowe. Ogromny magnes opiera się na koszu wykonanym z jednego, ciśnieniowego odlewu. Ten unikalny głośnik nadaje przyjemny charakter całemu zakresowi wokalu.

Miękka kopułka odtwarza nawet najbardziej wymagający materiał muzyczny bez śladu twardości i ostrości. Falowód doskonale łączy charakterystykę promieniowania tweetera z głośnikami średniotonowymi i jednocześnie powoduje opóźnienie synchronizacji w odpowiedzi wysokotonowej. Zwrotnica jest montowana przy użyciu najlepszych komponentów. Obwody są zoptymalizowane dla najlepszej możliwej odpowiedzi częstotliwościowej, aby bez wysiłku przetwarzać nawet najwyższe poziomy sygnału.

Dane techniczne
Moc nominalna: 100 W
Moc muzyczna: 150 W
Impedancja: 4 omy
Pasmo przenoszenia: 35 - 35000 Hz
Skuteczność: 85 dB
Głośniki basowe: 1 x 170 mm
Głośniki wysokotonowe: 1 x 25 mm
Częstotliwość podziału: 2200 Hz
Wymiary (W x S x G): 41 x 25 x 30 cm
Masa: 12 kg

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2017. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.