Zestawy głośnikowe T+A - Theorie + Anwendung

Firma T+A została założona w 1978 roku jako producent kolumn głośnikowych i już kilka lat później była jednym z największych graczy na rynku niemieckim. Obecnie w katalogu można znaleźć zestawy do wszystkich zastosowań - małe i duże, podłogowe i podstawkowe, pasywne i aktywne. Bez wzgledu na rozmiar pomieszczenia i wymagania systemowe, w bogatej ofercie T+A każdy może wybrać coś dla siebie.

CRITERION TCD 310 S

TCD 310 S to najmniejszy zestaw podłogowy z serii TCD. Ponieważ obudowy tych kolumn mierzą dobry metr, tak naprawdę nie są to małe głośniki. Konstrukcyjnie zestawy te są bardzo podobne do TCD 210 S, a jedyną zauważalną różnicą są rozmiary głośników basowych i średniotonowych. Kolumny wyposażono w bardzo długą linię transmisyjną. Stosowanie tego rozwiązania oferuje znaczną poprawę jakości brzmienia w stosunku do kolumn wentylowanych bas-refleksem, ale wymaga wielkiego wyrafinowania aby osiągnąć naprawdę niskie częstotliwości. Osiąga się to poprzez budowanie długich przewodników dźwięku w obudowach i montaż przetworników basowych zapewniających bardzo niski rezonans powietrza i zdolnych do osiągania dużych wychyleń, a więc wyposażonych w bardzo silne magnesy zdolne do radzenia sobie z ciężkimi ładunkami.

TCD 310 S posiada dwa specjalne przetworniki basowe, dwie jednostki średniotonowe w układzie D'Appolito i głośnik wysokotonowy ze specjalnym falowodem. Kolumny wyposażono w dwie jednostki basowe o średnicy 17 cm. Są one idealnie dopasowane do obudowy i częstotliwości rezonansowej linii transmisyjnej aby generować niezwykle głęboki, precyzyjny bas. Dwa 15-cm głośniki średniotonowe i wraz z tweeterem tworzą jednostkę akustyczną o stałej kierunkowości. Przetworniki te bez wysiłku obejmują pełny zakres wokalu od 200 do 2000 Hz, a ich dynamiczny, żywy charakter tworzy niesamowicie naturalny dźwięk. Zastosowanie dwóch driverów średniej wielkości pozwala zoptymalizować charakterystykę promieniowania, a także znacznie zwiększyć ich zdolność do obsługi wysokich poziomów głośności, ponieważ wychylenie dla każdego głośnika zmniejsza się o połowę. Miękka kopułka odtwarza nawet najbardziej wymagający materiał muzyczny bez śladu twardości i ostrości. Falowód doskonale łączy charakterystykę promieniowania tweetera z głośnikami średniotonowymi i jednocześnie powoduje opóźnienie synchronizacji w odpowiedzi wysokotonowej.

Trójdrożna zwrotnica jest montowana przy użyciu najlepszych komponentów. Obwody są zoptymalizowane dla najlepszej możliwej odpowiedzi częstotliwościowej, aby bez wysiłku przetwarzać nawet najwyższe poziomy sygnału. Trzy zakresy częstotliwości są idealnie dopasowane do przetworników. Składnik ten odgrywa kluczową rolę w doskonałej jakości brzmienia systemu jako całości.

Dane techniczne
Moc nominalna: 160 W
Moc muzyczna: 220 W
Impedancja: 4 omy
Pasmo przenoszenia: 28 - 35000 Hz
Skuteczność: 87 dB
Głośniki basowe: 2 x 170 mm
Głośniki średniotonowe: 2 x 150 mm
Głośniki wysokotonowe: 1 x 25 mm
Częstotliwości podziału: 250, 2200 Hz
Wymiary (W x S x G): 105 x 26 x 36 cm
Masa: 33 kg

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2017. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.