Zestawy głośnikowe T+A - Theorie + Anwendung

Firma T+A została założona w 1978 roku jako producent kolumn głośnikowych i już kilka lat później była jednym z największych graczy na rynku niemieckim. Obecnie w katalogu można znaleźć zestawy do wszystkich zastosowań - małe i duże, podłogowe i podstawkowe, pasywne i aktywne. Bez wzgledu na rozmiar pomieszczenia i wymagania systemowe, w bogatej ofercie T+A każdy może wybrać coś dla siebie.

CWT 500

CWT 500 to konstrukcja znacznie mniejsza, niż jej dwóch większych braci, ale nadal dzieli tę samą ogólną filozofię projektowania i bardzo podobne parametry techniczne. Głośnik elektrostatyczny jest nieco krótszy, ale ma zasadniczo taką samą konstrukcję. Z tego powodu jest równie skuteczny w przekazywaniu całego zakresu częstotliwości od 2000 Hz do ponad 40 kHz - nawet poza osią. Głośnik średniotonowy o średnicy 12 cm jest identyczny jak ten stosowany w CWT 1000 i ma taką samą, doskonałą zdolność obsługi pełnej skali głosu od 200 do 2000 Hz. Tłumienie jest bardzo skuteczne, eliminując ślady rezonansów. Dodatkowo głośnik posiada zintegrowane kanały usztywniające.

Duży magnes i dokładnie obliczony system zawieszenia zapewniają doskonałe charakterystyki odpowiedzi impulsowej. Ponieważ kolumny są wyposażone w sześć takich jednostek, ruch membran może być bardzo mały, co eliminuje potencjalne skutki zniekształceń intermodulacyjnych w połowie zakresu. Bas obsługują dwa przetworniki z dużymi magnesami i bardzo sztywnymi membranami. Ponieważ obudowa jest mniejsza niż w CWT 1000, dwie jednostki napędowe muszą zapewniać porównywalną częstotliwość graniczną. Głośniki te są idealnie dopasowane do zamkniętej obudowy i potrafią wygenerować zaskakująco głęboki, mocny bas, który jest również zwarty i precyzyjny.

CWT 500 jest wyposażony w bardzo złożone zwrotnice, dokładnie obliczone i dostrojone dla uzyskania optymalnych właściwości reakcji i transmisji. Trzy zakresy częstotliwości są optymalnie dopasowane do siebie. Filtry są starannie zoptymalizowane pod względem fazy i opóźnienia grupowego. Elementy te odgrywają kluczową rolę w doskonałym obrazowaniu promieniowania głośników jako całości. Dodatkowe przełączniki służą do dostrojenia basu, średnich i wysokich tonów.

Dane techniczne
Moc nominalna: 150 W
Moc muzyczna: 300 W
Impedancja: 4 omy
Pasmo przenoszenia: 28 - 40000 Hz
Skuteczność: 86 dB
Głośniki basowe: 2 x 210 mm
Głośniki średniotonowe: 3 x 120 mm
Głośniki wysokotonowe: 460 x 50 mm (elektrostatyczny)
Częstotliwości podziału: 240, 2200 Hz
Wymiary (W x S x G): 107 x 30 x 38 cm
Wymiary podstawy (W x S x G): 3 x 36 x 46 cm
Masa: 53 kg

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2017. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.