Stax SRM-T8000 w Hi-Tonie

W naszym salonie pojawił się właśnie najnowszy wzmacniacz słuchawkowy marki Stax, znanej z produkcji hi-endowych nauszników elektrostatycznych. Model SRM-T8000 nie jest zresztą tylko najnowszy, ale z miejsca zajmuje pozycję flagowca. Litera "T" w jego nazwie nawiązuje do legendarnej konstrukcji SRM-T2, jednak różnic jest więcej niż podobieństw. Po raz pierwszy w historii zastosowano tutaj duży transformator toroidalny oraz niemagnetyczne, aluminiowe chassis. Wzmacniacz wyposażony jest w cztery wejścia RCA, jedno wejście z przelotką, gniazda XLR oraz miejsce na moduł rozszerzenia, w którym będzie można zamontować przetwornik cyfrowo-analogowy lub phono stage.

Czytaj więcej: Stax SRM-T8000 w Hi-Tonie

Astell&Kern AK70 Obsidian Black

AK70 to w tej chwili najbardziej popularny produkt marki Astell&Kern, który zdobywa dużo wyróżnień i nagród w prasie. Najwyższej jakości komponenty, techniczne zaawansowanie oraz najwyższa jakość odtwarzanej muzyki to najważniejsze cechy tego odtwarzacza. Po wielu sugestiach ze strony klientów, teraz będziemy mieli okazję kupić czarną wersję tego modelu oznaczoną dopiskiem Obsidian Black. To limitowana edycja, której na rynku europejskim pojawi się tylko 2000 sztuk. Nigdzie indziej poza Europą ta edycja nie będzie osiągalna. Do Polski trafiła właśnie jedyna dostawa 200 egzemplarzy z serii limitowanej, a pierwsze odtwarzacze można kupić między innymi w naszym salonie.

Czytaj więcej: Astell&Kern AK70 Obsidian Black

Quad ESL-2912 w Hi-Tonie

W naszym salonie pojawiły się właśnie kultowe, potężne elektrostaty Quad ESL-2912 czyli aktualne wcielenie pełnopasmowych dipoli będących jedną z najsłynniejszych konstrukcji tego typu na świecie. Historia tych kolumn sięga 1956 roku, kiedy to Quad pokazał światu model o nazwie ESL-57. Zestawy te zbudowano w dość oryginalny sposób, łącząc ze sobą wiele przetworników elektrostatycznych w jeden duży panel, zamiast tworzyć kilka sekcji obsługujących różne fragmenty pasma akustycznego. Filozofia ta doprowadziła projektantów do uzyskania wyjątkowego brzmienia. Producent twierdzi, że ESL-e zapewniają dźwięk niemożliwy do odróżnienia od oryginału, czyli muzyków stojących przed nami.

Czytaj więcej: Quad ESL-2912 w Hi-Tonie

Audio Video Show 2016

Jako oficjalny dystrybutor marek T+A Elektroakustik, SSC, Audel i ME Geithain, mamy przyjemność zaprosić Państwa na dwie prezentacje, które odbędą się w ramach wystawy Audio Video Show 2016 w Warszawie. Największa wystawa sprzętu audio-video w Polsce to znakomita okazja, by w doskonałych warunkach zasmakować brzmienia najwyższej klasy. Impreza odbywająca się w tym roku w dniach 4-6 listopada będzie również szansą, aby zetknąć się z najlepszym sprzętem grającym, zobaczyć go z bliska, poczuć i oczywiście - posłuchać. Na takiej wystawie nie mogło zabraknąć sprzętu marki T+A - producenta numer jeden na rynku niemieckim jeśli chodzi o hi-endową elektronikę audio i zestawy głośnikowe.

Czytaj więcej: Audio Video Show 2016

Rega w Hi-Tonie

Od niedawna w naszym salonie dostępne są produkty kultowej marki Rega. Jej początki sięgają 1973 roku, kiedy to powstał Planet - pierwszy model gramofonu sygnowany tą marką. Założyciel Regi - Roy Gandy - pracował wówczas w Fordzie, a swojej pasji do sprzętu audio oddawał się wieczorami, budując kolejne egzemplarze szlifierek. Pomagała mu w tym między innymi mama, która zgodziwszy się na dwutygodniową pomoc, została w firmie na piętnaście lat. Z biegiem czasu pojawiły się kolejne modele gramofonów, które szybko zostały uznane przez ekspertów i klientów za jedne z najlepszych propozycji w segmencie budżetowym. Do oferty dołączyły również talerze, wkładki i ramiona, a wkrótce także komponenty elektroniczne i kolumny.

Czytaj więcej: Rega w Hi-Tonie

T+A wprowadza serię E 1000

Jako polski dystrybutor marki T+A mamy przyjemność poinformować o oficjalnym wprowadzeniu do sprzedaży najnowszych urządzeń z serii E 1000. Nowa linia zastąpi dotychczasową, bardzo ciepło przyjętą na polskim rynku i wielokrotnie nagradzaną serię E. Nowe komponenty stereo są połączeniem charakterystycznej dla marki T+A wysokiej jakości brzmienia i wykonania z nowoczesnymi funkcjami streamingowymi, rozbudowanymi opcjami połączeniowymi i dopracowanymi detalami. To dowód na to, że można słuchać muzyki w sposób łatwy i przyjemny, nie rezygnując z dźwięku najwyższej próby.

Czytaj więcej: T+A wprowadza serię E 1000

Audiocevtor QR

Audiovector wprowadza do sprzedaży długo zapowiadaną serię QR, która jest sukcesorem znanej dotychczas serii X3. W nowej serii zastosowano szereg zmian, z których najbardziej charakterystyczną jest zastosowanie głośnika AMT zamiast tradycyjnego tweetera kopułkowego. Jednostki odpowiedzialne za niskie i średnie częstotliwości mają membrany wykonane z aluminium w technologii kanapkowej. Pierwszymi modelami z nowej linii, jakie pojawią się na rynku, będą monitory QR1 i średniej wielkości podłogówki QR3. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne - biały lub czarny lakier fortepianowy oraz naturalna okleina orzechowa.

Czytaj więcej: Audiocevtor QR

Nowe funkcje Sonosa

Sonos zaprezentował innowacyjne oprogramowanie do sterowania głosowego i aplikację do parowania i integrowania urządzeń, które sprawiają, że nawigacja i wspólne odkrywanie muzyki we własnym domu są teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Sonos zapowiedział integrację ze Spotify Connect. Spotify będzie pierwszym serwisem do streamowania muzyki, które zezwoli swoim użytkownikom Premium na posiadanie pełnej kontroli nad muzyką w całym ich domu, bez potrzeby przełączania na aplikację Sonos. Dodatkowo, system Sonos można kontrolować zdalnie, w taki sposób, aby muzyka zagrała dla nas kiedy tylko wrócimy do domu.

Czytaj więcej: Nowe funkcje Sonosa

Meze 99 Classics

Jako jeden z pierwszych salonów w Polsce możemy zaoferować Państwu niezwykłe słuchawki marki Meze - model 99 Classics. Firma Meze powstała 2009 roku i mieści się w miasteczku Baia Mare w Rumunii. Jej pracownikami są przede wszystkim melomanii i muzycy, którzy przenieśli swoją wiedzę, doświadczenie oraz pasję na stworzenie możliwie najlepszych produktów. Tak powstał flagowy model 99 Classics z drewnianymi nausznikami. Słuchawki mają budowę zamkniętą, a wszystkie elementy użyte w ich konstrukcji są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mamy tu stalowy pałąk, drewniane nauszniki oraz obicia z ekologicznej skóry.

Czytaj więcej: Meze 99 Classics

Prezentacje T+A HV

Zapraszamy na pokazy ekstremalnie hi-endowego systemu serii HV, którego premiera miała miejsce na początku tego roku na wystawie CES w Las Vegas. Od pierwszych chwil sprzęt ten zyskał wielkie uznanie w oczach i uszach odbiorców, a ilość zamówień na ten ekstremalnie dopracowany system z dzieloną amplifikacją zaskoczyła samego właściciela firmy. Potwierdza to chociażby fakt, że zestaw pokazywany na wystawie High End w Monachium nie zdążył nawet wrócić do fabryki, ale trafił od razu do domu nowego, szczęśliwego właściciela w Bawarii.

Czytaj więcej: Prezentacje T+A HV

Wirtualna wycieczka po naszym salonie

Zapraszamy wszystkich Państwa do skorzystania z możliwości obejrzenia naszego sklepu, tym razem nawet bez ruszania się z domu. Dzięki nowym technologiom każdy może teraz odbyć wirtualną wycieczkę po salonie Hi-Ton Home of Perfection, zobaczyć każdą z sal pokazowych, a nawet przyjrzeć się zgromadzonym u nas urządzeniom. Wirtualna wycieczka pozwala stanąć w ośmiu różnych miejscach wewnątrz sklepu, a także przed nim. W każdym z tych punktów możemy oczywiście rozglądać się we wszystkich kierunkach.

Czytaj więcej: Wirtualna wycieczka po naszym salonie

Relacja z naszego salonu w StereoLife

Od czasu do czasu nasz salon odwiedzają reprezentanci mediów z branży audio i nie tylko. Tym razem na Pańską zawitała ekipa magazynu StereoLife, przygotowując bardzo ciekawą relację z fantastycznymi zdjęciami. "Lokal został gruntownie wyremontowany i przypomina bardziej luksusowy apartament, niż typowy sklep ze sprzętem elektronicznym. Wszystko jest urządzone bardzo elegancko i nowocześnie, a dla prawdziwego audiofila główną atrakcją nie będą nawet zainstalowane w salonie systemy sterowania oświetleniem, wysuwane z sufitu projektory czy rolety sterowane za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, ale sam sprzęt audio wystawiony na pomysłowych półkach i dużych stołach w głównym pomieszczeniu sklepowym, a także w profesjonalnie zaadaptowanej sali odsłuchowej."

Czytaj więcej: Relacja z naszego salonu w StereoLife

Audel CG Tower w StereoLife

Miło nam poinformować, że w portalu StereoLife pojawiła się kolejna recenzja sprzętu z naszej dystrybucji. Tym razem są to włoskie kolumny Audel CG Tower. Tomasz Karasiński pisze "Ciężko było usiąść do pisania o brzmieniu tych kolumn, ale ostatecznie uznałem, że im bardziej będę to odwlekał, tym gorzej wyjdzie. Powiem więc prosto z mostu i miejmy to już za sobą. CG Tower to genialne kolumny! Tak moi mili, ja też się tego nie spodziewałem."

Czytaj więcej: Audel CG Tower w StereoLife

DAC 8 i AMP 8 w StereoLife

W portalu StereoLife pojawiła się recenzja systemu T+A. "Zamiast prezentować nową serię urządzeń co trzy miesiące, konstruktorzy wolą nawet wydłużyć cykl produkcyjny swoich urządzeń, bo wierzą, że proporcjonalnie do czasu pracy nad danym projektem rośnie czas użytkowania gotowego urządzenia przez klienta. Zakup sprzętu tej marki ma być dla nas czymś więcej, niż dołożeniem kolejnego gadżetu na stoliku pod telewizorem - ma być inwestycją."

Czytaj więcej: DAC 8 i AMP 8 w StereoLife

Pylon Audio w Hi-Tonie

Nasz salon został oficjalnym przedstawicielem marki Pylon Audio. Firma powstała z pasji i miłości do muzyki. Ciągłe obcowanie z dźwiękiem wyostrzyło czuły zmysł słuchu założycieli do tego stopnia, że postanowili profesjonalnie zająć się działaniem w branży elektroakustycznej. Z połączenia sił zrodziła się marka Pylon Audio powstała w maju 2011 roku. W oparciu o niezłomną motywację oraz wieloletnie zawodowe doświadczenie projektowane są głośniki, zestawy głośnikowe oraz produkty pokrewne, które w najdoskonalszy sposób uniosą wysublimowany ładunek dźwięku. Misja firmy opiera się głównie na realizacji precyzyjnie ustalonych założeń oraz świadomym dążeniu do nieskrępowanego rozwoju.

Czytaj więcej: Pylon Audio w Hi-Tonie

Nagroda EISA dla flagowców T+A

Nagrodę EISA może zdobyć tylko produkt, który łączy najlepszą technikę z wyśmienitym brzmieniem. W tym roku głównym faworytem i ostatecznym zwycięzcą jest nadzwyczajny komplet firmy T+A z serii HV (High Voltage). Masywne i jednocześnie dopracowane w najdrobniejszych detalach aluminiowe obudowy skrywają cyfrowy odtwarzacz MP 3000 HV i wzmacniacz zintegrowany PA 300 HV. 

Czytaj więcej: Nagroda EISA dla flagowców T+A

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.