Acoustic Dream w Hi-Tonie

Na polski rynek weszła właśnie marka Acoustic Dream zajmująca się przede wszystkim produkcją hi-endowych kondycjonerów sieciowych i kabli zasilających. Urządzenia te zostały stworzone od podstaw w sposób absolutnie bezkompromisowy - zarówno jeśli chodzi o kształt i projekt, jak i jakość zastosowanych wewnątrz komponentów. Ekstremalnie wysoko postawiona poprzeczka sprawia, że choć firma jest jeszcze młoda, jej produkty z marszu będą mogły podjąć rywalizację z najlepszymi akcesoriami zasilającymi klasy hi-end dostępnymi na rynku. Jak informuje producent, marka Acoustic Dream została powołana do życia z pasji do muzyki i z radości, jaką można czerpać słuchając jej.

Tak również było w przypadku założycieli Acoustic Dream. Po wielu latach szukania najdoskonalszego sprzętu audio, wymianach kolumn, wzmacniaczy, odtwarzaczy i kabli, natknęli się oni na pewną barierę, której nie mogli przekroczyć. Tą barierą było zasilanie, a więc listwy lub kondycjonery i przewody sieciowe. Nawet najlepsze i najdroższe z dostępnych na rynku rozwiązań nie spełniały pokładanych w nich nadziei - zarówno jeśli chodzi o efekty brzmieniowe, jak i jakość wykonania czy konstrukcję wewnętrzną tych urządzeń. Większość producentów tego typu akcesoriów wybiera rozwiązania kompromisowe, nawet w swoich flagowych modelach.

Dla posiadaczy sprzętu audio wysokiej klasy jest to duży problem ponieważ jakość dźwięku jest ograniczona już na początku, a bez odpowiedniego zasilania nie da się już pójść dalej. Wejście na wyższy poziom jakościowy jest możliwe dopiero po zlikwidowaniu tej bariery. Założyciele Acoustic Dream postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i budowaniu systemów elektroniki i automatyki przemysłowej, a także doświadczenia ze sprzętem audio z najwyższej półki, stworzyli kondycjonery i kable zasilające zbudowane zgodnie z jedną zasadą - zero kompromisów. Początkowo dla siebie, później również dla innych audiofilów.

Bałagan w sieci energetycznej, do której podłączony jest każdy z nas powodują, że nasz sprzęt audio narażony jest na wiele "przykrych niespodzianek". Są to zarówno zjawiska nie narażające elektroniki bezpośrednio, ale wpływające negatywnie na końcową jakość brzmienia (zakłócenia, niestabilność napięcia), jak i zdarzenia, które mogą uszkodzić nasz sprzęt (przepięcie, udar, zwarcie, przeciążenie). Źródłem problemu może być struktura samej sieci energetycznej, jakość podzespołów przez które przepływa prąd odbierany przez nas w domu, ale także fakt, że do tej samej sieci podłączonych jest wielu odbiorców, w tym duże zakłady przemysłowe, a w większych miastach także oświetlenie uliczne, tramwaje czy metro. Coraz większa liczba urządzeń elektrycznych i elektronicznych przekłada się na rosnące ryzyko niepożądanych zjawisk i coraz większą koncentrację brudu w sieci energetycznej.

Należy również pamiętać o tym, że często sami tworzymy bałagan w sieci, głównie poprzez mnogość stosowanych powszechnie urządzeń wyposażonych w impulsowe układy zasilające. W naszych domach jest coraz więcej telewizorów, dekoderów, laptopów, routerów i konsol, nie wspominając o lodówkach, pralkach, odkurzaczach, płytach indukcyjnych, zmywarkach, a nawet elektrycznych golarkach i szczoteczkach do zębów. Nawet jeśli robimy to nieświadomie, często to właśnie my sami zanieczyszczamy prąd w swoim najbliższym otoczeniu. Zakłady przemysłowe, bez względu na to czy są duże czy małe, często nie mają odpowiednich układów kompensacji mocy biernej pojemnościowej i indukcyjnej albo też takie układy są w nich źle wykonane lub przestarzałe. Choć świadomość w tym zakresie jest coraz większa i stan rzeczy stopniowo się poprawia, to jednak nie na tyle, by w najbliższym czasie można było powiedzieć, że wreszcie jest dobrze. Konieczne jest zatem uwolnienie docierającego do nas prądu od tych wszystkich zanieczyszczeń.

Urządzenia marki Acoustic Dream poprzez filtrację i kształtowanie energii elektrycznej dostarczają "czyste paliwo" urządzeniom audio klasy hi-fi i hi-end. Ich zadaniem jest odfiltrowanie wszystkich zanieczyszczeń, zabezpieczenie podłączonego do nich sprzętu przed "przykrymi niespodziankami", a w efekcie także poprawa brzmienia wynikająca z zapewnienia wrażliwej elektronice audio czystego prądu o odpowiednich parametrach. Prąd, który wprawia w ruch membrany naszych głośników, to przecież ten sam, który ułamek sekundy wcześniej płynął do wzmacniacza i odtwarzacza. Nawet najlepszy sprzęt audio nie tworzy potrzebnej mu energii z niczego - jego zadaniem jest odpowiednie ukształtowanie i wzmocnienie prądu podawanego z gniazdka. Jeżeli ten będzie nieodpowiedni, nie mamy co liczyć na uzyskanie idealnego brzmienia. W katalogu Acoustic Dream znalazły się już trzy kondycjonery sieciowe (Cu-1, Cu-2 i Ag-1) oraz cztery kable zasilające audio (Reference Power 35N, Reference Power 60X, Reference Power Ag-1 i Reference Power Ag-1/2). Niebawem ma do nich dołączyć podstawowa listwa sieciowa Cu-0. Wszystkie urządzenia i akcesoria Acoustic Dream powstają we własnej fabryce firmy, gdzie tworzone są od początku do końca z użyciem najlepszych komponentów poddanych ostrej selekcji, a tam, gdzie to konieczne - wykonywanych na specjalne zamówienie. W najbliższym czasie oferta będzie systematycznie rozbudowywana.

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.