Recenzje, testy i nagrody

Geithein

ME Geithain - studyjny dźwięk w Twoim domu

01.01.2010
|
Dystrybucja w Polsce: Hi-Ton Home of Perfection
Firma Musikelectronic Geithain jest kojarzona głównie ze sprzętem profesjonalnym przeznaczonym dla reżyserów dźwięku. Cechą charakterystyczną wytwarzanych przez nią kolumn są głośniki koaksjalne (współosiowe) oraz niezależne końcówki mocy dla każdego z przetworników. ME Geithain zapewnia, że wszystkie głośniki, jakie wychodzą z firmowej fabryki, mogą zostać indywidualnie dostrojone do pomieszczeń klientów po uprzednim dokonaniu odpowiednich pomiarów. W trosce o wysoką jakość wykonania produkcja kolumn…
STRONA PRODUCENTA: www.me-geithain.de
Geithain ME 800K

ME Geithain RL 800K

01.04.2010
|
www.audio.com.pl
Andrzej Kisiel:
„Co więcej, właśnie RL800K wyjątkowo łatwo kleją się do ucha, nie wymagają wysiłku, skupienia, analizy, rozgryzania brzmienia i muzyki; naprawdę wciągają, są sugestywne, intensywne, bliskie, ogrzewające muzyką. Ich charakterystyka wynika zarówno z wielkiego potencjału w zakresie tonów niskich, sposobu działania obudowy, jak też koncentrycznej organizacji, co z pewnością ma przełożenie na wybitną spójność. Bas nie daje się sprowokować do szaleństw, chociaż zawsze…”

ME Geithain ME 800K

01.04.2010
|
Hi-Fi i Muzyka

„Odkrywanie smaczków w znanych nagraniach sprawiało mi sporo frajdy. Np. w „Smells Like Teen Spirit” z płyty „Time” tria Możdżer/Danielsson/Fresco wyraźnie słyszałem nucenie pod nosem jednego z muzyków, które normalnie pałęta się daleko w tle. Tak na marginesie: realizator zdecydowanie przesadził z kontrabasem, który przybrał tu rozmiary lokomotywy. Geithainy ME 800K są najlepszymi kolumnami, jakie słyszałem. Kropka.”