Recenzje, testy i nagrody

T+A... elektronika dla najlepszych

01.04.2009
|
Dystrybucja w Polsce: Hi-Ton Home of Perfection
Niemiecka firma T+A jest wiodącym producentem sprzętu hi-fi i high-end w Europie. Siedziba firmy znajduje się w mieście Herford, we wschodniej Westfalii. Skrót T+A oznacza Teorię i Zastosowanie (Theory+Application), a sama firma reprezentuje w świecie audio markę, która może śmiało pochwalić się renomą i wieloma udanymi modelami zestawów głośnikowych, wzmacniaczami oraz nowoczesną, idącą z duchem czasu i audiofilskimi potrzebami elektroniką.
STRONA PRODUCENTA: www.ta-hifi.de
T+A MP200_DAC200_A200

MP200+DAC200+A200

29.07.2022
|
www.audio.com.pl
Dynamika, uderzenie, nasycenie – wszystko pod pełną kontrolą, a w zasadzie wszystko na swoim miejscu i w swoim czasie. Nie odczuwamy przecież żadnego zewnętrznego czynnika dyscyplinujące- go i krępującego, gra toczy się płynnie, naturalnie i proporcjonalnie. Wobec wzmacniaczy grających grubo i brutal- nie, działanie T+A może wydawać się ostrożne i powściągliwe.
Solitaire P-SE

Solitaire P-SE

16.08.2021
|
www.audio.com.pl
Firma T+A wkroczyła na rynek słuchawkowy ambitnie, z luksusowymi produktami – słuchawkami Solitaire P i dopasowanym do nich wzmacniaczem HA200. Model P-SE jest nieco tańszy dzięki pewnym uproszczeniom w układach magnetycznych przetworników planarnych, pozostaje jednak konstrukcją na wskroś high-endową. To słuchawki zdolne do zaprezentowania muzyki w sposób szeroki i otwarty, jednocześnie nasycony i bogaty. Imponują one umiejętnością zachowania muzycznej integralności, połączenia siły i niuansowania, zapewniając przeżycia mocne i wysublimowane.

T+A Solitaire P

01.02.2021
|
www.avtest.pl
Filip Kulpa:
„Nieczęsto trafiają się tak znakomite debiuty. Oczywiście T+A jest marką znaną i uznaną, ale rynek słuchawek to dla nich nowość. Wchodzą nań bez pukania, robiąc to w dość spektakular- nym stylu. Planary Solitaire P reprezentują szczytowe osiągnięcie w dziedzinie słuchawek. W naszej opinii to jedne z kilku najlepszych słuchawek na tej planecie. Są niesamowicie kompetentne, bliskie całkowitej neutralności, muzykalne i nieprzesadzone. Wydaje się, że może to być święty Graal audiofilów poszukujących brzmie- nia pełnego, wzorowo wyrażonego, bardzo naturalnego, ale też wybitnie przestrzennego i bardzo, ale to bardzo rozdzielczego. Jakość i wyważenie basu też mogą być wzorem do naśladowania.”

T+A PDT 3100 HV + SD 3100 HV

01.04.2021
|
www.soundrebels.com
Marcin Olszewski:
„Jeśli chodzi o trzewia, to … śmiało można byłoby uznać, że szwajcarscy zegarmistrzowie mają gdzie kształcić się w zakresie precyzji i solidności. Pomijając oczywiste laminaty płytek drukowanych i dość wyraźnie zminimalizowane połączenia przewodowe próżno szukać tu plastiku. Króluje za to aluminium. Przykładowo transport wyposażono w silnik synchroniczny o „przewymiarowanym” momencie obrotowym, dwa liniowe łożyska, jego tacka oczywiście jest z aluminium a sam mechanizm, w celu redukcji drgań umocowano w trzech punktach.”
T+A PDT_SDV3100_HV

T+A PDT 3100 HV + SDV 3100 HV

01.04.2020
|
www.avtest.pl
Marek Dyba, Filip Kulpa:
„Nie mam żadnych wątpliwości, że zestaw T+A składający się z transportu CD/SACD PDT 3100 HV i przetwornika SDV 3100HV to jedno z najbardziej wszechstronnych i najnowocześniejszych, ale i najlepiej brzmiących źródeł cyfrowych, jakie można dziś kupić. Nie wyobrażam sobie, by można było nie docenić tego, z jak fantastycznym połączeniem właściwie wszystkich pożądanych przez miłośników muzyki i audiofilów cech, mamy tu do czynienia. Można się pokusić o stwierdzenie, że ten dzielony odtwarzacz bardziej trafi w gusta osób preferujących gęste, niezwykle bogate i muzykalne brzmienie, ale nie da się zaprzeczyć, że dorzuca do tego znakomitą rozdzielczość, że gra w czysty, uporządkowany i bardzo energetyczny sposób. Czego mu więc brakuje? Jak dla mnie – niczego!”