Recenzje, testy i nagrody

HA200

T+A HA 200+Solitaire P

26.03.2021
|
www.hifiphilosophy.com
Piotr Ryka:
„Z jednej strony trudno nie odnieść wrażenia, że świat słuchawek najwyższego lotu drepce w miejscu, nie potrafiąc przekroczyć granicy wytyczonej trzydzieści lat temu przez Sennheisera Orpheusa i Sony MDR-R10. Z drugiej coś jednak poza dreptaniem się dzieje. Nowo na tę granicę przybyłe T+A Solitaire P przyniosły umiejętność nasycania brzmienia energią na miarę dużych głośników podłogowych, u słuchawek znaną dotąd jedynie z dawnego flagowca Ultrasone.”
T+A HA 200

T+A HA200 [English Version]

09.05.2021
|
www.hifiknights.com
Marek Dyba:
„The HA200 makes full use of the achievements of T+A engineers in the field of digital-to-analog conversion, and the signal amplification section for the headphones is also of a truly high-end quality. Could this device be even better? In terms of sound performance there is always some room for improvement regardless of how good and how expensive said component already is.”
T+A HA 200

T+A HA 200

17.04.2021
|
www.hifiknights.com
Marek Dyba:
„HA200 pełnymi garściami korzysta z osiągnięć inżynierów T+A w zakresie konwersji cyfrowo-analogowej, a i część wzmacniająca sygnał dla słuchawek to propozycja z bardzo wysokiej półki. Czy to urządzenie mogłoby być jeszcze doskonalsze? Brzmieniowo każde urządzenie może być jeszcze lepsze, nawet te z absolutnego topu kosztujące dziesiątki tysięcy euro.”
T+A PDP3000 HV

T+A PDP 3000 HV

01.03.2017
|
www.avtest.pl
Marek Dyba, Filip Kulpa:
„To swego rodzaju ironia losu, że gdy format CD zaczął się chylić ku nieuchronnemu upadkowi, mamy na rynku odtwarzacze (i nowe formaty płyt CD), które grają lepiej niż kiedykolwiek. Samo granie z płyt SACD podobało mi się jeszcze bardziej niż z CD. Dźwięk był bowiem jeszcze gładszy, nieco bardziej nasycony i płynniejszy, a przy tym równie koherentny, jak wcześniej z płyt CD. Można powiedzieć, że bardziej analogowy, w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Być może, acz nie piszę tego z absolutną pewnością, dynamika z płyt CD była ciut wyż- sza, ale nawet jeśli, to była to minimalna róż- nica. Przewaga SACD była dla mnie oczywista szczególnie w nagraniach akustycznych, choćby z dęciakami czy gitarami, gdzie realizm ich brzmienia wspinał się na jeszcze wyższy, bliższy brzmieniu live poziom.”
T+A M40 HV

T+A M40 HV

01.04.2020
|
www.audio.com.pl
Andrzej Kisiel:
„Siła, autorytet i kultura. Proporcjonalnie, harmonijnie, spójnie. Profesjonalne różnicowanie, naturalna dynamika, piękna przestrzeń. Subtelne i przejrzyste wysokie tony, średnica z delikatnym ociepleniem, bas pełny i dokładny. Wszechstronne i komfortowe.”
MP 3100HV + PA 3100 HV

T+A MP 3100 HV + PA 3100 HV

01.04.2020
|
www.audio.com.pl
Andrzej Kisiel:
„W najlepszych przypadkach system 3100 kreuje wielki spektakl, emocje mogą być naprawdę spore (…) Odtwarzacz T+A MP3100HV ma wyraźne inklinacje ku brzmieniu potocznie określanemu jako analogowe. Gra plastycznie, gładko, płynnie; takimi cechami źródło ma spory wkład w dźwięk całego systemu. To jednak „dodatek”, chociaż bardzo ważny do zasadniczej rozdzielczości, która jest głównym źródłem bogactwa wrażeń.”