Recenzje, testy i nagrody

T+A

T+A Music Receiver

01.12.2012
|
HI-FI CHOICE | HOME CINEMA
Ed Selley:
„Jednocześnie w brzmieniu nie ma żadnych oznak twardości czy mechaniczności; dźwięk w nagraniu „Jungle Bill” okazał się bogaty, pełny i szczegółowy, charakteryzował się świetnym tempem i zwinnością. W dużej mierze odpowiadają za to zastosowane w E-Series dwa 32-bitowe przetworniki DAC w konfiguracji dual mono. Taki układ pozwolił uzyskać znakomitą szczegółowość brzmienia połączoną z rozbudowaną sceną dźwiękową i naturalną tonalnością.”
T+A

T+A E-Series Music Player

01.09.2010
|
audio.com.pl
Wojciech Pacuła:
„I jeszcze kilka słów dotyczących obsługi. W tak zaawansowanych technologicznie produk- tach to sprawa absolutnie podstawowa. Ludzie z T+A znają się na swojej robocie, bo sterowa- nie odtwarzaczem jest bardzo proste i niemal intuicyjne. Pliki odtwarza się równie łatwo jak płyty CD. Częściowo odpowiedzialny jest za to czytelny i logicznie poustawiany wyświetlacz, na którym dostaniemy np. informacje CD-Text, tytuły plików (jeśli je wprowadziliśmy) itp. Za brzmienie – czwórka, za ergonomię – piątka.”
T+A D10 MkII

T+A D 10 MKII

01.11.2010
|
Hi-Fi i Muzyka
Mariusz Zwoliński:
„Wyśmienita stereofonia łamała barierę pomiędzy słuchaczem a nagraniem. W niewielkich składach, zarówno muzyki poważnej, jak i rozrywkowej, scena niemal materializowała się przed miejscem odsłuchowym, a precyzyjnej lokalizacji wykonawców mogą Niemcowi pozazdrościć najlepsi. Natomiast płyty realizowane w wielkich salach koncertowych i na stadionach oraz nagrania symfoniczne roztaczały panoramę, jakiej nie powstydziłyby się amerykańskie filmy drogi. Powiedzieć: „hektary” to mało. Wszystko jednak zależało od jakości nagrania, gdyż w tej materii D 10 MKII pozostawał daleki od upiększania rzeczywistości.
CRITERION TS300

T+A CRITERION TS300

01.05.2010
|
audio.com.pl
Andrzej Kisiel:
„TS300 od razu demonstruje skłonność do mocnego nasycenia dolnych rejestrów, mocniejszego nawet niż u Elaca, gdyż nieograniczonego do samego basu; oprócz Magnatów tylko w przypadku T+A nie musiałem ani przez chwilę zastanawiać się i rozpoznawać, czy może „dolny środek” nie jest aby trochę odchudzony. Taka kwestia może pojawić się w przypadku pozostałych trzech kolumn. I chociaż nie znajduje prostej odpowiedzi, to może wyniknąć w pewnych konfiguracjach sprzętowych i warunkach akustycznych; nawet jeżeli założymy, że te kolumny (nie mam w tym miejscu na myśl. Kolejny wynalazek, który coś przypomina – pierścieniowy tweeter z centralnym szpicem w stanie szczątkowym jest kolejnym własnym produktem T+A, mającym swoje korzenie w projektach duńskich firm, z którymi T+A niegdyś blisko współpracowała, a teraz najwyraźniej współpracuje inaczej. T+A są neutralne, to swoją neutralnością nie wybronią niekorzystnych (pod tym względem) sytuacji. TS300 ma pewien zapas na takie okazje – ponadprzeciętne nasycenie i żywość całego szerokiego zakresu niskośredniotonowego. Przy bardzo spokojnie prowadzonej górze, nie ulegnie chyba w żadnych okolicznościach takiemu zredukowaniu, które oznaczałoby już deficyt.”
T+APULSAR

T+A Pulsar SACD 1260 R + PA 1260 R

01.03.2010
|
Hi-Fi i Muzyka
Mariusz Zwoliński:
„System 1260 R zdecydowanie ma swój charakter i nie waha się zrobić z niego użytku. Nieprzejednani tropiciele wad doszukają się zapewne odstępstw od neutralności, ale zbledną one w obliczu znakomitej muzykalności. Jeżeli, zgodnie z zapewnieniami Herr Amfta, urządzenia T+A faktycznie okażą si ę niezawodne, będzie to przyjemność na długie, długie lata.”
T+A CD E-Series

T+A E-Serie CD Player

01.03.2010
|
HI-FI CHOICE | HOME CINEMA

„Byliśmy bardzo ciekawi, jak wypadnie taki test porównawczy w obydwu konfiguracjach z muzyką rockową i popem. Po krótkiej sesji z albumem. „Stay On These Roads” norweskiego zespołu A-HA tylko się upewniliśmy, że tam, gdzie dużą rolę odgrywa dynamika, tryb z włączonym fil- trem numer 2 zdecydowanie lepiej oddaje energię każdej zmiany natężenia dźwięku. Testowane urządzenie ma dwa różne oblicza, co bardzo przypadło nam do gustu, ponieważ w tym zakresie cenowym nie ma źródła, które jest w stanie tak samo dobrze poradzić sobie niemal z każdym gatunkiem muzycznym. W przypadku T+A bez względu na wybrany tryb pracy filtra także trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami, jednak producent dał nam możliwość wyboru charakteru brzmienia w zależności od gatunku muzyki, co postrzegamy jako dużą zaletę. „