Recenzje, testy i nagrody

T+A Caruso

T+A Caruso

01.11.2012
|
www.audio.com.pl
Waldemar Nowak
„Caruso to wszechstronne urządzenie audio doposażone bonusowo w możliwość oglądania materiałów wideo (DVD + multimedia + iPod), które po dopięciu zewnętrznych głośników i subwoofera może się stać kanałem centralnym dla prostego kina domowego 3.1. To przydatna możliwość, gdy co druga płyta ukazująca się na rynku jest albo reedycją, albo edycją de luxe, super de luxe lub CD+DVD Pack itp., a teledyski na iPoda można pobierać setkami. Ciekawostką jest wsparcie również dla płyt VCD i S-VCD, czyli w razie potrzeby można maluchom puścić też jakąś bajkę.”
Audel

Audel - Włoskie kolumny z Palermo

01.01.2010
|
Dystrybucja w Polsce: Hi-Ton Home of Perfection
Walter Carzan – założyciel firmy urodził się w Palermo. Od dzieciństwa dorastał w bardzo wrażliwym na piękno, audiofilskim świecie lat 70-tych i 80-tych. W 1995 ukończył studia uniwersyteckie, uzyskując dyplom z architektury i projektowania. Po studiach całkowicie poświęcił się projektowaniu i wytwarzaniu wyrobów z drewna. Wraz z kilkoma inżynierami założył firmę Audel, której zestawy głośnikowe trudno pomylić z jakąkolwiek inną marką. Głównym celem firmy jest…
STRONA PRODUCENTA: www.audel.it
Audel CG Tower

Audel CG Tower

30.12.2013
|
www.stereolife.pl
Tomasz Karasiński
„Ciężko było usiąść do pisania o brzmieniu tych kolumn, ale ostatecznie uznałem, że im bardziej będę to odwlekał, tym gorzej wyjdzie. Powiem więc prosto z mostu i miejmy to już za sobą. CG Tower to genialne kolumny! (…) Podstawą sukcesu jest zachowanie naturalnych proporcji i Audele realizują ten postulat w stu procentach. Neutralność często kojarzy się jednak z nudą, a tutaj jej nie ma. Brzmienie jest dynamiczne…”
Geithein

ME Geithain - studyjny dźwięk w Twoim domu

01.01.2010
|
Dystrybucja w Polsce: Hi-Ton Home of Perfection
Firma Musikelectronic Geithain jest kojarzona głównie ze sprzętem profesjonalnym przeznaczonym dla reżyserów dźwięku. Cechą charakterystyczną wytwarzanych przez nią kolumn są głośniki koaksjalne (współosiowe) oraz niezależne końcówki mocy dla każdego z przetworników. ME Geithain zapewnia, że wszystkie głośniki, jakie wychodzą z firmowej fabryki, mogą zostać indywidualnie dostrojone do pomieszczeń klientów po uprzednim dokonaniu odpowiednich pomiarów. W trosce o wysoką jakość wykonania produkcja kolumn…
STRONA PRODUCENTA: www.me-geithain.de
Geithain ME 800K

ME Geithain RL 800K

01.04.2010
|
www.audio.com.pl
Andrzej Kisiel:
„Co więcej, właśnie RL800K wyjątkowo łatwo kleją się do ucha, nie wymagają wysiłku, skupienia, analizy, rozgryzania brzmienia i muzyki; naprawdę wciągają, są sugestywne, intensywne, bliskie, ogrzewające muzyką. Ich charakterystyka wynika zarówno z wielkiego potencjału w zakresie tonów niskich, sposobu działania obudowy, jak też koncentrycznej organizacji, co z pewnością ma przełożenie na wybitną spójność. Bas nie daje się sprowokować do szaleństw, chociaż zawsze…”

ME Geithain ME 800K

01.04.2010
|
Hi-Fi i Muzyka

„Odkrywanie smaczków w znanych nagraniach sprawiało mi sporo frajdy. Np. w „Smells Like Teen Spirit” z płyty „Time” tria Możdżer/Danielsson/Fresco wyraźnie słyszałem nucenie pod nosem jednego z muzyków, które normalnie pałęta się daleko w tle. Tak na marginesie: realizator zdecydowanie przesadził z kontrabasem, który przybrał tu rozmiary lokomotywy. Geithainy ME 800K są najlepszymi kolumnami, jakie słyszałem. Kropka.”