Warszawa, ul. Pańska 75
tel. 22 258 88 88
+48 602 270 000

Godziny otwarcia salonu
pon  –  pt   11:00  –  19:00
sobota   11:00  –  15:00

Rega

Gramofony Rega

Od niedawna w naszym salonie dostępne są produkty kultowej marki Rega. Jej początki sięgają 1973 roku, kiedy to powstał Planet – pierwszy model gramofonu sygnowany tą marką. Założyciel Regi – Roy Gandy – pracował wówczas w Fordzie, a swojej pasji do sprzętu audio oddawał się wieczorami, budując kolejne egzemplarze szlifierek. Pomagała mu w tym między innymi mama, która zgodziwszy się na dwutygodniową pomoc, została w firmie na piętnaście lat. Z biegiem czasu pojawiły się kolejne modele gramofonów, które szybko zostały uznane przez ekspertów i klientów za jedne z najlepszych propozycji w segmencie budżetowym. Do oferty dołączyły również talerze, wkładki i ramiona, a wkrótce także komponenty elektroniczne i kolumny.

Dziś z katalogiem Regi w ręku można skonstruować kompletny system stereo. Czterdziestoletnie doświadczenie, nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań i ciągła chęć doskonalenia sprawiły, że obecnie produkty tej brytyjskiej firmy sprzedawane są w ponad 40 krajach na całym świecie. Przy ich tworzeniu współdziała prawie 90 pracowników, pracując w mierzącej 2800 metrów kwadratowych fabryce w Essex, we wschodniej Anglii. Choć w sprzedaży prym wiodą gramofony, produkowane w liczbie około 2000 sztuk miesięcznie, Rega nie zapomina o pozostałych elementach toru. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wzmacniacze oraz odtwarzacze CD tej firmy, a z elektroniki nie można zapomnieć także o bardzo dobrych phono stage’ach. Jedną z najnowszych propozycji brytyjskiej firmy jest seria kolumn RX składająca się z trzech zestawów głośnikowych – monitorów RX1 oraz podłogówek RX3 i RX5.

Mimo to, Rega wciąż kojarzona jest z gramofonami, i słusznie! Ofertę otwierają proste w obsłudze modele Planar 1, Planar 2, RP3 i Planar 3, a bardziej wymagający audiofile mogą zdecydować się na jeden z wyższych gramofonów – RP6, RP8 lub RP10. Niedawno Rega zaprezentowała również limitowaną edycję Queen by Rega – model towarzyszący premierze pełnej, przygotowanej od nowa kolekcji płyt studyjnych wydanych na kolorowych, winylowych krążkach. Queen by Rega został wyprodukowany w ilości zaledwie 2000 sztuk. Posiada ręcznie montowane ramię gramofonowe RB101 i wkładkę Carbon. Wersja okolicznościowa została zbudowana na laminowanej czarnym akrylem plincie z logo Queen by Rega, wyposażona w synchroniczny 24-V silnik o niskich wibracjach stosowany w droższych modelach oraz talerz z żywicy fenolowej z zaprojektowanym przez Freddy’ego Mercury’ego logo zespołu Queen. Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy gramofonów Regi w towarzystwie firmowej elektroniki i kolumn!