Warszawa, ul. Pańska 75
tel. 22 258 88 88
+48 602 270 000

Godziny otwarcia salonu
pon  –  pt   11:00  –  19:00
sobota   11:00  –  15:00

Lothar_Wiemann w T+A

Zmiany w dziale rozwoju T+A

Pod koniec 2021, w dziale rozwoju niemieckiego T+A szykuje się spora zmiana: po przejściu na emeryturę, dotychczasowy kierownik ds. rozwoju – Lothar Wiemann, zostanie członkiem  „T+A Fellowship”. 1 stycznia 2022 roku zarządzanie działem rozwoju tej nadal rodzinnej firmy z Herford, przejmuje jego długoletni zastępca – Jörg Küpper.

„Jestem zachwycony tą nominacją i cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w ekscytującej przyszłości, w tej mojej nowej roli.”

– podsumowuje swoje wrażenia Wiemann.

,W sześciomiesięcznym procesie rekrutacji Jörg Küpper pokonał kilku innych, zewnętrznych kandydatów, którzy aplikowali na to stanowisko. W styczniu 2022 roku Lothar Wiemann, znany i ceniony w firmie inżynier, dołączy do zespołu T+A Fellowship. W ten sposób, po 39 latach współpracy z T+A, jego kariera wcale się nie kończy. Pod kierownictwem Wiemanna w Herford zaprojektowano i wyprodukowano ponad 200 urządzeń; w tym ikoniczne dla T+A głośniki TMR i doskonałe zestawy Solitaire, a także urządzenia serii R i referencyjną serię HV. Jego pracę charakteryzowała równowaga między tym, co wyznaczało pionierskie trendy zarówno w analogowym jak i cyfrowym audio, a ciągłym rozwojem i optymalizacją tego, co zostało osiągnięte w fabryce, w Herford.

Nie skłamię, gdy powiem, że Lothar wniósł znaczący wkład w to, jaką firmą jest obecnie T + A

– powiedział dyrektor generalny T+A Siegfried Amft.

Na początku swojej emerytury, Wiemann nie opuści całkowicie T+A lecz przejdzie do grupy specjalistów wpierających stworzony w firmie program stypendialny T+A. Ten celowo dobrany zespół byłych pracowników i zewnętrznych partnerów firmy powołał do życia syn założyciela firmy – Conradin Amft.  Dzięki programowi stypendialnemu firma T+A pozostaje otwarta na trendy współczesnego rynku audio oraz korzysta z doświadczenia i kreatywności młodych inżynierów.

W styczniu 2022 roku Jörg Küpper, poprzednio zastępca szefa działu rozwoju, przejmie operacyjne i strategiczne zarządzanie działu rozwoju T+A. Oprócz tego zajmować się będzie kierowaniem pracy zespołu, zajmującego się badaniami przetworników, projektowaniem przemysłowym i poprawą wydajności produkcji.

Po ukończeniu studiów inżynierskich, Küpper spokojnie może spojrzeć wstecz na swoją 28-letnią karierę na kierowniczych stanowiskach w T+A. Na przestrzeni tych lat odpowiedzialny był między innymi za rozwój przetwarzania sygnałów cyfrowych, konstrukcję przetworników i zestawów głośnikowych oraz wprowadzenie technologii strumieniowania do wybranych urządzeń T+A. Odpowiedzialny jest także za oprogramowanie nowej generacji urządzeń serii Caruso.